Chci se zapojit

Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin letos již po sedmé zve na Recyklační víkend. Vzhledem k současné situaci ovšem prostřednictvím internetu. Ve dnech 16. a 17. října 2020 bude možné nabídnout vysloužilý elektrospotřebič do sbírek muzea prostřednictvím události na Facebooku NTM.


Jak na to

1) Na zeď události nebo do komentářů pod příspěvky sdílejte s hashtagem #recyklacnivikend svoji fotografii s elektrospotřebičem, který byste chtěli nabídnout do sbírek Národního technického muzea.

2) Kurátorka NTM Lucie Střechová nabízený předmět posoudí. V případě, že se bude hodit do muzejních sbírek, sdělí vám další postup. V případě, že předmět nebude vhodný pro muzeum, Jan Marxt Vám poradí jak spotřebič ekologicky zlikvidovat. Naši odborníci, kurátorka sbírky Technika v domácnosti Lucie Střechová a zástupce Elektrowinu pan Jan Marxt, budou k dispozici online po dobu obou dvou dnů vždy v těchto časech


PÁTEK 16. 10.
| 9:30–12:30 a 13:30–16:30
SOBOTA 17. 10.
| 9:30–12:30 a 13:30–16:30

Každý účastník, který pošle své foto s daným předmětem, obdrží od Národního technického muzea poukaz na slevu v hodnotě 150 Kč na vstup do muzea s platností do 31. 7. 2021. Pokud se zúčastníte, nezapoměňte nám do soukromé zprávy zaslat vaši emailovou adresu, na kterou obdržíte elektronický poukaz.

Spotřebič přijatý do sbírek

Účastník, který nabídne spotřebič, jež vybere kurátor NTM do sbírky muzea, získá čestnou vstupenku pro příští návštěvu, která je přenosná a má platnost ½ roku.

Navíc prvních 5 účastníků, kteří nabídnou takovýto elektrospotřebič získají od kolektivního systému ELEKTROWIN poukázku v hodnotě 500 Kč na nákup spotřebního zboží.

 O výběru spotřebiče k zařazení do sbírky Národního technického muzea rozhoduje výhradně Národní technické muzeum.

Je třeba zdůraznit fakt, že šance na zařazení do sbírky se zvyšují, pokud nám návštěvník umožní poznat historii doneseného spotřebiče a to formou: návodu, účtenky, originálního balení či krabice nebo reklamního letáku!

Každý účastník, který se zaregistruje do chatové diskuze online programu Recyklační víkend a nabídne svůj spotřebič k posouzení bude souhlasit s poskytnutím svého kontaktního údaje pro zpětné kontaktování pro potřeby vyhotovení darovací smlouvy s NTM.

Má smysl se zapojit

Podívejte se na video pozvánku, kterou jsme pro Vás připravili. Dozvíte se jaké předměty se nám podařilo v minulosti získat a především jsme dali prostor také našim dárcům, aby se s námi podělili o důvod proč se zúčastnili.

Má smysl se zapojit